Związek na wyłączność

Co kupić kobiecie na Dzień Kobiet? Książkę! Co kupić kobiecie na Walentynki! Książkę! Co kupić kobiecie na urodziny? Książkę? A na Boże Narodzenie? Też książkę, a najlepiej dwie lub trzy. Książki są takim prezentem, który się nie nudzi. W szczególności, że w każdym miesiącu można znaleźć na rynku literackim ciekawe propozycje, które paniom zawsze będzie się przyjemnie czytało. Przeważa w tym temacie literatura kobieca obyczajowa, erotyk lub klasyczne romansidło z przystojniakiem w tle. Jedną z takich propozycji na prezent ma dla nas Paulina Wysocka – Morawiec, która napisała “Bez zobowiązań“.

Złe doświadczenia

Autorka przedstawia nam śliczną, spokojną, zrównoważoną studentkę, która ma dwadzieścia kilka lat i ma na imię Majka. Dziewczyna studiuje zarządzanie w Częstochowie. Razem ze swoją koleżanką Magdą, która jednocześnie jest jej przyjaciółką mieszka w akademiku. Dziewczyna załapała się a stypendium za swoje wyniki w nauce. Jednak jak to bywa w przypadku studenckiego życia – pieniędzy ciągle mało. Dlatego też dziewczyna znajduje sobie pracę w pubie, gdzie pracuje z dwójką bardzo sympatycznych chłopaków – Piotrkiem i Adamem. Majka podbija serce Adama, który się w niej kocha. Dziewczyna jest jednak zdecydowanie na nie po złych, chyba nawet można powiedzieć tragicznych doświadczeniach ze swoim poprzednim chłopakiem. On to właśnie próbował manipulować Majką i całkowicie przejąć nad nią kontrolę. A kiedy dziewczyna doprowadziła do rozstania mając dość jego zachowania – próbował zabić i siebie i Majkę. Nic więc dziwnego, że na razie dziewczyna postanowiła dać sobie spokój ze wszelkimi związkami mając w głowie tak złe doświadczenia bardzo świeże.

Nowa znajomość

Pewnego dnia Majka poznaje w taksówce Kubę, który jest jej kierowcą. Dziewczyna jest bardzo zaintrygowana chłopakiem, który jej się nawet podoba. Kuba po śmierci swojej poprzedniej dziewczyny rzucił studia i również był zdecydowanie na “nie” z jakimikolwiek związkami. Majka postanawia jednak kontynuować z nowo poznanym chłopakiem znajomości i proponuje mu układ na który on się zgadza. Mianowicie umawiają się, że lepiej się poznają i pójdą w tym celu na dziesięć randek. Po tym czasie pójdą ze sobą do łóżka bez zobowiązań, wierności, itp. Wszystko jest tak jak się oboje umówili. Po spotkaniu w łóżku Kuba proponuje jednak Majce związek na wyłączność, czym nawet ją uszczęśliwia. Sielanka jednak nie trwa długo. Kuba zrywa z Majka dając jej do zrozumienia, że potrzebuje przestrzeni. Jednak okazuje się, że nie tylko to stoi za zerwaniem. Jaką tajemnicę skrywa chłopak? Książka “Bez zobowiązań” na pewno nam o tym powie.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com